Nastavení podniku

Avatar

Podle Jakub Mynařík

aktualizováno asi před 2 měsíci

Každý založený podnik má stejné parametry, se kterými Vy jako manažer pracujete. Některé z daných parametrů máte ale možnost dle svých preferencí měnit nebo upravovat.

Nastavení podniku se nachází v kartě "Podnik".

Nastavit si můžete:

  • základní informace podniku
  • preference zaměstnanců 
  • výměny směn a burza
  • nepřítomnosti

Základní informace

V této části si můžete změnit název svého podniku, změnit zemi, ve které je podnik umístěn (kvůli státním svátkům například) nebo časové pásmo.

Preference zaměstnanců

Každý založený podnik má nastaveno, že zaměstnanci zadávají kdy nemůžou pracovat, tedy zadávají nedostupnosti. Pokud to chcete změnit a otočit, máte možnost to upravit v této části.

  • zaměstnanec zadává "nedostupnosti" znamená, že zadává kdy nemůže do práce (den bez záznamu znamená, že může)
  • zaměstnanec zadává "dostupnosti" znamená, že zadává pouze kdy může do práce (den bez záznamu znamená, že nemůže)

Výměny směn a burza

Každý tým je jiný, a u každého probíhá schvalování výměn směn jinak. Pokud chcete mít kontrolu, kdo si s kým vyměňuje směnu, nejlepší pro Vás bude nechat nastavení na manuálním. Pokud jsou Vaši zaměstnanci schopní rozhodnout objektivně i bez Vás nebo se o výměny celkově nechcete starat, můžete zvolit automatické schvalování, kdy systém směnu přidělí automaticky tomu, kdo se o ni první přihlásí. Stejný princip by potom platil i u burzy směn - kdo dřív přijde do kalendáře a přihlásí se o volné směny je také dostane.

Můžete si zde taky nastavit, jestli jako manažer podniku chcete dostávat informační maily o všem co se děje. Toto přijde vhod zejména pokud máte v jednom podniku více manažerů, kteří mají rozděleny lokality.

Nepřítomnosti

Tady máme na mysli například dovolenou nebo nemocenskou, tedy dobu kdy zaměstnanec není přítomen v práci. Tyto dva typy jsou nastaveny v každém podniku. Zákoník práce uznává více typů nepřítomností a my Vám dáváme volnou ruku si ve Vašem podniku nastavit jaké druhy budete používat a to včetně toho, jestli Vám je má systém započíst do měsíčního pracovního fondu.

Mezi další druhy, které si můžete vytvořit patří například státní svátky pro zaměstnance, jimž náleží náhrada mzdy.

Odpovědělo to na vaši otázku?