Transfery mezi spřátelenými pobočkami

Avatar

Podle Jakub Mynařík

aktualizováno před 20 dny

Pokud máte více nezávislých provozů, mezi kterými si ovšem půjčujete zaměstnance, máme pro Vás funkční řešení.


Jednoduše Vám můžeme propojit podniky v systému a Vy tak dostanete možnost nabízet volné směny zaměstnancům jiného provozu nebo umožnit Vašim zaměstnancům získávat nabídky z jiných provozů.


Podělíte se tak o jejich pracovní fond a s tím souvisejícími mzdovými náklady s pobočkami, které hledají výpomoc.


První a nejdůležitější detail je - mít propojené podniky. Pro toto propojení kontaktujte prosím zákaznickou podporu.

Vytvoření nabídky směn mimo Váš podnik

Pro nabídnutí směny mimo Váš podnik stačí směnu přesunout do nabídnutých směn a z nabídky vybrat možnost “Transfer (propojené podniky)". Směna se přesune do prostřední žluté sekce a místo klasických šipek, které značí výměnu se na směně zobrazí “T” jako transfer. Směny do transferu nelze nabízet hromadně, musíte nabízet jednotlivě.


Pak stačí jen počkat, až Vám manažer z druhého podniku transfer posvětí. Pokud o směnu projeví zájem zaměstnanec, jehož domácí podnik má nastaveno automatické schvalování směn, nemusí ani čekat na schválení manažerem, směna mu bude přidělena.

Tip: Pokud chcete, aby nabídka přišla vhodným zaměstnancům, ujistěte se že pozice směny existuji i v podniku, do kterého směnu nabízíte. 


Odpověď na nabídku mimo Váš podnik a schvální transferu

Směna z jiného podniku se Vám jako manažerovi zobrazí taktéž v prostřední žluté sekci. Rozdíl mezi Vaší a cizí směnou je ve výplni. Vaše směny kde poptáváte mají plnou výplň v barvě pozice a Vám nabídnuté směny z cizích podniků jsou bez výplně.


Nabídka na směnu mimo Váš podnik přijde všem zaměstnancům, nezávisle na pozici. V okamžiku, kdy na ni zareagují rozhoduje o přiřazení směny nastavení Vašeho podniku. Pokud máte nastaveno automatické schvalování směn, směna se zaměstnanci automaticky přiřadí. Pokud si výměny schvalujete ručně, budete muset výměnu a transfer odsouhlasit.


Tip: Pokud nechcete, aby zaměstnanci zůstali viset s jejich odpovědí závislí na pohotovosti a dostupnosti jejich manažera a jeho schválení, nastavate si automatické schvalování. 

Označení směn

Obě transferové směny (jak v poptávajícím, tak v vypomáhajícím podniku) jsou obě označeny pomocí písmena “T”. Směna nese barvu pozice z domácího podniku.


V poptávajícím podniku je směna plně vybarvena. Ve vypomáhajícím podniku je směna prázdná a má jen obrysy v barvě smeny. Ve vypomáhajícím podniku se směna klasicky přiřadí zaměstnanci, zatímco v poptávajícím podniku Vám systém vypomáhajícího zaměstnance zobrazí v dolní části seznamu zaměstnanců.


Tento zaměstnanec bude označen jako externí zaměstnanec a najdete ho i v seznamu zaměstnanců v kartě “lidé”. V dalším měsíci se zaměstnanec samozřejmě zobrazovat nebude (pokud nebude mít žádnou další směnu).


Úprava a smazání směny

Směnu může upravovat pouze manažer, který ji vytvořil. Pokud se tedy něco změní nebo manažer jehož zaměstnanec má směnu odpracovat z nějakého důvodu změní názor, musí kontaktovat manažera individuálně.

Odpovědělo to na vaši otázku?