Varování zákoníku práce

Zapamatovat si každé pravidlo zákoníku práce, které ovlivňuje plánování směn může být velmi těžké, mnohdy musíte počítat pauzy i na hodiny, abyste měli jistotu, že je vše v pořádku. Ať už necháváte plánování na našem systému nebo plánujete ručně, náš systém je nastavený aby hlídal zákoník práce a všechny jeho náležitosti.

Pozor - varování o překročení zákoníku práce se Vám zobrazuje pouze, pokud máte aktivní modul zákoníku práce (viz. nastavení podniku).

Pokud ho máte aktivovaný, nad kalendářem máte zobrazeno u tlačítka "varování" počet upozornění.

Při uložení jakékoliv směny vytváření která koliduje se zákoníkem práce se Vám zobrazí uvnitř ikonka výstražného trojúhelníku. Pokud si směnu otevřete, tak Vám dole tohle upozornění vysvětlíme.

Při vytváření jakékoliv směny, která koliduje se zákoníkem práce se Vám zobrazí v levém dolním rohu červené upozornění. Když na toto upozornění najedete, vysvětlíme Vám, co přesně směna porušuje.


Tohle upozornění říká, že zaměstnanec má momentálně naplánováno 32 hodin, ale jeho dohoda povoluje pouze 20 hodin týdně. 

Konečné rozhodnutí, jeslti směnu naplánovat nebo ne samozřejmě necháváme na nás. Náš úkol je Vás na tento problém pouze upozornit. Pokud budete chtít upozornění schovat, můžet tak učinit v levém horním rohu pomocí filtrů.

Pro lepší přehled systémových upozornění ve směnách jsme pro Vás připravili přehled:

Přiřazeno moc práce znamená, že zaměstnanec má v daném čase přiřazeno víc pracovních hodin než je povoleno zákoníkem práce. Pro zaměstnance na hlavní pracovní poměr je to více než 40 hodin týdně, pro člověka s dohodou o provedení činnosti potom 20 hodin.

Směna moc dlouhá - toto upozornění Vám vyskočí v okamžiku, kdy zadáte směnu delší než 12 hodin u zletilého zaměstnance a to včetně pauzy, nebo delší než 8,5 hodiny včetně pauzy u nezletilého zaměstnance.

Směna nemá dostatečnou přestávku - tohle upozornění uvidíte, pokud Vámi ukládaná směna nebude obsahovat minimální zákonnou 30 minutovou přestávku.

Nedostatečná přestávka mezi směnami - mezi dvěma po sobě jdoucích směnách musí být minimální přestávka 11,5 hodiny u zletilého zaměstnance a 12 hodin u nezletilého. U zletilého zaměstnance je možno přestávku zkrátit na 8 hodin a zbytek nahradit v nejbližším možném termínu.

Chybí dlouhé volno po každých pěti po sobě jdoucích směnách, musí mít zaměstnanec 35 hodin volna, popřípadě 48 hodin volna u nezletilého zaměstnance.

Porušena preference - upozornění, když naplánujete zaměstnanci směnu v době kdy preferuje nepracovat.

Porušena nedostupnost - upozornění, když naplánujete zaměstanci směnu v době, kdy mu byla schválena plánovaná nedostupnost (nemoc nebo dovolená).

Nezletilý na noční směně - nezletilý zaměstnanci nesmí dle zákona pracovat noční směny.

Zaměstnanecká upozornění

Kromě zákonných upozornění, které se týkají směn, Vás systém upozorní i na jakýkoli zádrhel, který se týká Vašich zaměstnanců. Těchto upozornění máme několik a vztahují se k úvazkům zaměstnanců a to v různých časových obdobích:

Všichni zaměstnanci:

Zaměstnanec má neaktivovaný profil - zaměstnanec není aktivní, je potřeba jej pozvat pomocí e-mailu. Pokud zaměstnanec nebude aktivní, nebudou mu chodit informace o přidělených směnách

Zaměstnanec je ve výpovědi - zaměstnanci končí pracovní poměr/dohoda a to k určitému datumu.

Zaměstnanec je deaktivovaný - zaměstnanci skončil pracovní poměr/dohoda ale není smazán ze systému.

Zaměstnanec bude smazán - zaměstnanec bude k určitému datumu smazán z podniku - nutno nastavit v kartě zaměstnance.

Upozornění u HPP zaměstnanců:

Práce nad úvazek - zaměstnanec má v daný měsíc naplánování více hodin, než je měsíční úvazek. Pokud je toto upozornění aktivováno, bude u zaměstnance svítit, dokud se nezačne další měsíc.

Překročen měsíční limit přesčasu - zaměstnanec má v daný měsíc naplánováno více hodin přesčasu než povoluje zákoník práce ( maximální počet měsíčně je 32 hodin).

Upozornění u dohodářů:

Blíží se naplnění úvazku - u zaměstnance na DPP byl překročeni lmit 250 hodin z 300 povolených.

Překročený pracovní úvazek - naplánované hodiny překročili roční limit 300 hodin.

Práce nad úvazek - průměr za posledních 26 týdnů u zaměstnance překročil povolený limit (měsíční limit u DPČ je polovina fondu plného HPP za měsíc bez svátků).

Pomohl Vám tento článek? Děkujeme za zpětnou vazbu. Objevil se problém při odesílání zpětné vazby.

Stále potřebujete pomoct? Kontaktujte nás Kontaktujte nás