Jak na první plán směn

Avatar

Podle Jakub Mynařík

aktualizováno před 27 dny

Plánování směn v Dayswaps je jednoduché a rychlé. Aby však aplikace mohla plánovat, je zapotřebí zadat vstupní údaje a vytvořit směny. Až poté můžeme přejít k vlastnímu plánování. Úvodní nastavení aplikace většinou zabere kolem 5 minut.

1. Vstupní údaje

V systému potřebujete mít zadané zaměstnance, pozice a případně i lokality. Údaje se zadávají před prvním plánováním a lze je kdykoliv smazat, změnit či doplnit.

 • Zadání zaměstnanců (návod). Pokud aplikaci zatím jen zkoušíte, stačí zadat např. Zam 1, Zam 2 a Zam 3.
 • Vytvoření pracovních pozic (návod). I zde stačí např. Pozice 1 a Pozice 2.
 • Vytvoření lokalit (návod). Lokality použijete pokud máte pod sebou více provozů. Pokud plánujete pro jeden provoz, lokality nenastavujte.

2. Vytvoření směn

Dayswaps nabízí několik možností. Vyberte si tu, která nejlépe vyhovuje Vašemu podniku. Všechny možnosti lze libovolně kombinovat - např. HPP jedou v cyklech a dohodáři ad hoc po jednotlivých směnách.

 • Směnné cykly/turnusy (návod). Cykly využijete pokud se směny střídají v pravidelném rytmu např. dlouhý-krátký, RON, sudý-lichý apod.
 • Šablony směn (návod). Šablony využijete pokud se směny v určitých dnech pravidelně opakují např. pracovní den a víkend, jednotlivé dny v týdnu apod.
 • Jednotlivé směny (návod). Směny vytváříte jednu po druhé přímo v kalendáři. Pro urychlení si pomůžete kopírováním jednotlivých směn či celých dní.

3. Rozplánování směn

I v případě vlastního plánování existuje několik způsobů, které se dají vzájemně kombinovat. Plánování je úzce navázáno na směny. Např. pokud nemáme vytvořené směnné cykly, není možné podle cyklů plánovat.

 • Pomocí směnných cyklů
 • Burza směn (návod). Neobsazené směny dáte do nabídky a zaměstnanci si je rozeberou podle toho jak se komu co hodí.
 • Automatické plánování (návod). Neobsazené směny rozdělí zaměstnancům automatický plánovač podle pozic, dostupností a další podmínek.
 • Manuální plánování (návod). Směny naklikáte konkrétním zaměstnancům na konkrétní dny.
 • Kombinované plánování (návod). Záleží jen na Vás jak si plánování nakombinujete. Např. páteřní směny obsadíte zkušenými zaměstnanci napřímo a zbytek dáte do burzy, kde si to rozeberou brigádníci.

Nazapomeňte plán směn zveřejnit

Každý zaměstnanec, který má Dayswaps účet (tzn. poslali jste mu aktivační email) se může v aplikaci či Facebook Messengeru podívat na svůj rozvrh, popřípadě reagovat na nabídky nových směn.

Pozor, zaměstnanci vidí pouze směny které byly zveřejněné (návod). Pokud vytvoříte nový plán či uděláte změny, zaměstnanci o ničem neví dokud to nezveřejníte. Vyjímku tvoří směny v nabídce, ty jsou viditelné ihned.

Pokud budete cokoliv potřebovat, napište přes chatovací bublinu vpravo dole.

Odpovědělo to na vaši otázku?